Başaranlar Mühendislik<

Busbar

Busbar Kanal Sisteminin Tarihçesi Busbar kanal sistemi; 1930'lu yıllarda, temel olarak yüksek katlı binaların ve fabrikalarda değişen üretim teknolojilerinin bir ihtiyacı olarak, Amerika'da ortaya çıkmıştır. 1950'li yıllarda Japonya da ve Avrupa da kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye de ise Busbar kanal sistemi imalatı; 1970'li yıllarda EAE Elektrik A.Ş. ile başlamıştır. EAE E-LINE 'BUSBAR' EAE E-Line Busbar Enerji Dağıtım Sistemleri; modüler yapısıyla modern işletme ve binalarda, hem kuruluş hem de işletme sırasında gereksinim duyulan her türlü güç ihtiyacına cevap vermekte olup; yerleşim değişikliklerine, makina ilavelerine, çeşitli noktalardaki enerji teminine, tesisin çalışan kısımlarını aksatmadan imkân sağlamaktadır. Sac ve alüminyum gövde içerisinde, izole edilmiş baralar vasıtası ile dağıtılan enerjiyi özel çıkış üniteleri ile istenilen noktalardan güvenli bir şekilde enerjiyi kesmeden almak mümkün olmaktadır. E-Line KX Busbar & Busbar Sistemleri Uluslararası standartlara uygunluk test belgelerine sahip E-Line Busbar sistemleri, istenildiğinde genişleyebilme, değiştirilebilme, taşınabilme ve tekrar kullanılabilme özelliğine sahiptir. Busbar güzergâhı boyunca istenilen noktalardan çıkış kutuları ile enerji almak son derece kolay, ekonomik ve emniyetlidir.

BUSBAR MONTAJI

Busbar Akım Taşıma Kapasiteleri
Busbar MV: 950A ila 5700A arası akım kademelerinde (Orta Gerilim MV Busbar: Cast resin koruma üzerine metal korumalı) enerji iletimi ve dağıtımı sağlar. İletkenler tercihe göre alüminyum veya elektrolitik bakırdır.

Busbar KX: 400A ila 6300A arası akım kademelerinde (Kalay ile kaplanmış Alüminyum bara veya Bakır bara iletkenli) enerji iletimi ve dağıtımı sağlar.Busbar CR (Cast Resin Busbar): 630A ila 6300A arası akım kademelerinde (Kalay ile kaplanmış Alüminyum bara veya Bakır bara iletkenli) enerji iletimi ve dağıtımı sağlar.

Busbar KB: 800A ila 6300A arası akım kademelerinde (Kalay ile kaplanmış Alüminyum bara veya Bakır bara iletkenli) enerji iletimi ve dağıtımını sağlar.Busbar KO-II: 160A ila 800A arası akım kademelerinde (Kalay ile kaplanmış Alüminyum bara veya Bakır bara iletkenli) enerji iletimi ve dağıtımı sağlar.

Busbar MK: 100A ila 225A arası akım kademelerinde (Kalay ile kaplanmış Alüminyum bara veya Bakır bara iletkenli) enerji iletimi ve dağıtımı sağlar.

Bolt-on busbar nedir?
Bolt-on busbar sistemi: Busbar sisteminin modüler ek noktaları üzerinden akım alma çıkış kutuları ile enerji alınmasına imkan veren busbar sistemleridir. 

Bolt-on: Busbar sistemindeki ek noktalarından akım alınması istenildiğinde ve direkt besleme yapılacak yerlerde kullanılır.

Plug-in busbar nedir?
Plug-in busbar sistemi: Busbar sisteminin gövdesi üzerindeki akım alma (Plug-in çıkış) pencereleri üzerinden akım alma çıkış kutuları ile enerji alınmasına imkan veren busbar sistemleridir. 

Plug-in: Busbar sistemindeki ek noktalar ile prizlerden (plug-in pencereden) akım alınması istenildiğinde kullanılır. (Sadece düz modüller)


UZUN ÖMÜR
Busbar sistemleri özel bakım gerektirmeyen yapısal özelliklere sahiptir. Sistemin her parçası modüler yapıda olup kolayca sökülüp takılabilir. Gerektiğinde sistemin tamamı başka bir yere kolaylıkla taşınabilir.

MODERN GÖRÜNÜM
E-Line Busbar sistemleri, işletmelere fonksiyonel kullanımın yanı sıra modern bir görünüm kazandırır.

ESNEKLİK VE EKONOMİ
E-Line Busbar Sistemleri, modüler yapıları ve üstün özellikleri ile işletmelerde makina ve benzeri donanımların yer değişikliklerine kolay, ekonomik, hızlı ve modern çözümler sağlar. Tüm değişiklikler ve ilaveler, işletmeyi durdurmadan kolayca yapılabilir.

BUSBAR E-LINE MV

MV Busbar (Orta Gerilim Busbar) Kolay Montaj

E-Line MV Serisi Busbar Sistemleri, "E-Line Busbar Ürün Grubu" içerisindeki en yeni ürün olarak, yeni teknolojilerle 12 kV ve 24 kV olarak müşterilerinin kullanımına sunulmuştur. Güvenli, etkili enerji iletimi sağlar. MV CR tek bir gövde içerisinde Al ve Cu iletkenleri özel seçilmiş silisyum mineralleri ile epoksi reçinenin karışımı ile oluşan izolasyon malzemesine gömülü olarak üretilmektedir. Busbar sistemi (MV CR) 12 kV ve 24 kV olarak hizmet vermek için tasarlanmıştır. 5700 A kademesine kadar standart olarak üretilmektedir.

Busbar sistemi (MV-CR), kalay kaplı Al profil gövde içerisinde Bakır ve Alüminyum iletkenler bir araya getirilerek oluşturulmuştur. Orta gerilim busbar sistemi (E-Line MV) benzeri busbar sistemlerine göre çok daha hafif gövde yapısına sahiptir. Ayrıca gövde üzerinde düşük sıcaklık artışıyla beraber çok düşük histerezıs kayıplarının olması, sistemin enerji kayıplarının minimize olmasını sağlamaktadır. Al (Alüminyum) iyi bir iletken olması nedeniyle de busbar gövdesi üzerinden topraklama yapma olanağı sağlamaktadır. Muadillerine göre kolay askı yapılacak şekilde tasarlanmıştır. E-LINE MV busbar kanal sisteminin özel tasarımı sayesinde yayılan elektromanyetik alanları önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur.

E-Line MV Busbar Sistemi Avantajları
Uluslararası standartlara göre test edilmiş ürünler
Dış ortam IP 68 seviye koruması
Korozyona karşı dayanıklılık
Kimyasallara karşı dayanıklılık
Haşerelere karşı dayanıklılık
Tropik ortamlarda kullanılabilir
Yüksek mekanik dayanıma sahip
Baca etkisi yapmaz.
Yüksek kısa devre dayanımına sahip
Kablolu sistemlere göre daha az gerilim düşümü sağlar.
UV dayanımına sahip
Bakım gerektirmez.
Kompakt yapı sayesinde yüksek kısa devre dayanımı
Geçen amper kademesine göre minimum yer kaplayacağı şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

E-Line MV Kullanım Alanları
Dış ortam
Endüstriyel binalar
Petrokimya Endüstrisi
Sel riski olan bölgeler
Petrol ve Doğalgaz Endüstrisi
Elektrik Üretim Endüstrisi
Veri merkezleri

BUSBAR E-LINE KX

E-Line KX Serisi Kompakt Busbar Sistemleri, ''E-Line Busbar Ürün Grubu'' içerisinde uzun yıllardan beri kullanılan KB serisinin muadili olarak, yeni teknolojisiyle müşterilerinin kullanımına sunulmuştur. E-Line KX Serisi Kompakt Busbar Sistemleri, tesislerde yatay veya dikey enerji dağıtımında ve iletiminde kullanılmaktadır (Plug-in veya bolt on-tip). Ayrıca tesislerin ve binaların, enerji çıkışı istenmeyen bölümlerinde sadece iletim amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Minimum gerilim düşümü sağlayan özel tasarıma sahiptir.

E-Line KX Kompakt Busbar'ın Avantajları
Kompakt yapı sayesinde yüksek kısa devre dayanımı
Kablolu sistemlere göre daha az gerilim düşümü
Özel alaşımlı metal gövde ile yüksek mekanik dayanım ve daha az elektromanyetik kirlilik
Daha iyi soğuma kabiliyeti
Yangına karşı yüksek dayanım
Sismik dayanım
Yüksek IP seviyesi (IP55 standart, IP 65/67 opsiyonel)
Kablolu sistemlere göre çok daha az yer kaplama
Ek noktalarındaki tek civata konstrüksiyonu ile hızlı, kolay ve güvenli busbar montajı sağlanmıştır.
Kullanım Amacına Göre Farklı Tipler
Plug-in (3m'lik gövde üzerinde her iki yanda standart 2 adet plug-in çıkış penceresi*)
Bolt-on tip (penceresiz yalnızca ek noktasından çıkış)
Plug-in pencere sayısı opsiyonel olarak arttırılabilir.
Her iki yanda plug-in penceresi seçeneği, Alüminyum da 1000A ve üstü, Bakır da 1250A ve üstü akım kademeleri için geçerlidir.

BUSBAR E-LINE CR

Busbar kanal enerji dağıtım sistemleri (E-Line CR - "Cast resin busbar") 630A ila 6300A arası akım kademelerinde enerji iletimi ve dağıtımı sağlar. EX-proof korumalı ve E-Line KX Busbar modülleriyle uyumludur.

IP68 Özel seçilmiş saf silisyum mineralleri ile epoksi reçinenin oluşturduğu yüksek sıcaklık ve mekanik çalışma dayanımına sahip "DUROCOMP" kompozit malzeme, E-Line CR busbarı dış etkilerden korur.

E-Line CR (Cast Resin Busbar) Genel Özellikler
Dış ortam IP 68 seviye koruması
Korozyona karşı dayanıklı
Kimyasallara karşı dayanıklı
Haşerelere karşı dayanıklı
Tropik ortamlarda kullanılabilen
Yüksek mekanik dayanıma sahip
Baca etkisi yapmayan
Yüksek kısa devre dayanımına sahip
Yangın yayılımına dirençli
Yangın altında hizmet verebilen
E-Line KX modülleriyle uyumlu

Kullanım Alanları
Trafo-Pano Arası Galeriler
Petro Kimya Tesisleri
Nükleer Tesisler
Çimento Tesisleri
Enerji Tesisleri
Limanlar ve Tersaneler
Gıda Tesisleri
Tüneller ve Alt Geçitler

 

BUSBAR E-LINE KB

E-Line KB Serisi Kompakt Busbar Sistemleri, büyük güçte enerji ihtiyacı olan tesislerde yatay veya dikey enerji dağıtımında ve iletiminde kullanılmaktadır (plug-in veya bolt-on tip). Ayrıca tesis ve binaların, enerji çıkışı istenmeyen bölümlerinde sadece iletim amaçlı olarak da kullanılmaktadır.

EAE Busbar KB sisteminde iletkenler arasında hava aralığı olmadığından iletkenlerde oluşan ısı gövde sacı vasıtasıyla ortama kolayca transfer edilir. Kompakt yapıda iletken eksenleri birbirine çok yakın olduğu için endüktif reaktansları çok düşüktür. Buna bağlı olarak da minimum gerilim düşümü olur. Busbar sistemlerinde direnç değerleri de oldukça düşüktür.

E-Line KB Kompakt Busbar'ın Avantajları
Kompakt yapısı sayesinde yüksek kısa devre dayanımı
Kablolu sistemlere göre daha az gerilim düşümü
Özel alaşımlı metal gövde ile yüksek mekanik dayanım ve daha az elektromanyetik kirlilik
Daha iyi soğuma kabiliyeti
Yangına karşı dayanım
Toza ve suya karşı yüksek dayanım (IP55 standart, IP67 opsiyonel)
Kablolu sistemlere göre çok daha az yer kaplama
Kullanım Amacına Göre Farklı Tipler
Plug-in tip (3m'lik gövde üzerinde her iki yanda standart 2 adet plug-in çıkış penceresi)
Bolt-on tip (yalnızca ek noktasından çıkış)
Plug-in pencere sayısı opsiyonel olarak arttırılabilir

BUSBAR E-LINE KO-II

E-Line KO II Serisi; orta grup "Busbar" Sistemleri, orta ölçekli binalarda veya sanayi tesislerinde; elektrik iletimi ve dağıtımı için uygun çözümler sunarak, yatay veya dikey uygulamalarda kullanılmaktadır. İhtiyaca uygun şalterli sac kutular ile veya küçük akımlarda WL otomata uygun plastik kutular ile önemli ölçüde ekonomi sağlamaktadır.

E-Line KO-II Busbar kanal sistemi, 160A-800A arasında, enerji dağıtım ihtiyacının olduğu her yerde yatay veya dikey elektrik dağıtım hattı olarak kullanılır.

E-Line KO-II (Busbar Sistemleri) Teknik Özellikler
KOA II Alüminyum iletkenli busbar serisi için akım kademeleri 160A / 250A / 315A / 400A / 500A / 600A / 630A / 800A
KOC II Bakır iletkenli busbar serisi için akım kademeleri 250A / 315A / 400A / 600A / 800A
IP55 koruma sınıfı
Alüminyum veya bakır iletken seçeneği
Al veya Cu iletkenler tam boy kalay kaplı
4, 4,5 veya 5 iletkenli
Standart 50cm'de bir her iki yanda plug-in çıkış noktası
Temiz toprak (clean earth) seçeneği

Busbar Çıkış Kutuları
40A veya 80A'e kadar WL otomatlı trifaze busbar çıkış kutuları (boş veya sigorta dahil)
160A, 250A ve 400A'e kadar SYK şalterli busbar çıkış kutuları (NH buşonlar hariç)
160A, 250A ve 400A akım kademelerine kadar MCCB (kompakt şalterli) busbar çıkış kutuları (boş veya şalter dahil)
Özel tasarım data center (veri merkezi) busbar çıkış kutuları

Busbar Kullanım Alanları
Fabrikalarda üretim alanları
Tekstil tesisleri
Mobilya tesisleri
Otomotiv fabrikaları
Otomotiv yan sanayisi
Alışveriş merkezleri
Fuar alanları
Yüksek katlı binalar
Oteller
Hastaneler
İş merkezleri
Data Center (Veri Merkezleri)

BUSBAR E-LINE MK

Esneklik
E-Line MK Serisi düşük güç busbar sistemleri; küçük işletmelerde, atölyelerde, sanayi tesislerinde; elektrik iletimi ve dağıtımı için esnek çözümler sunmaktadır.

Farklı güçlerdeki ihtiyaçlara uygun plastik busbar çıkış kutuları ile önemli ölçüde ekonomi sağlamaktadır. MK serisi modüler Busbar sistemi 225A'e kadar olan enerji ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Gümüş kaplı ek kontaklar Busbar ek noktası kontakları ve tüm çıkış ünitelerinin kontakları gümüş kaplıdır. Gümüş kaplama kontak geçiş dirençlerini minimuma indirgeyerek olası azami yüklemelerde kontakların fazla ısınmalarını engeller

Tek cıvatalı el konstrüksiyonu ile montaj kısa sürede, hızlı ve güveli yapılır. Blok ek ana cıvatasının somunu 20Nm'de kırılan çift başlı somun olarak tasarlanmıştır. Modüllerin birbirlerine ters takılma riski ortadan kaldırılmıştır.

Teknik Özellikler
MKA Busbar Alüminyum iletken serisi için akım kademeleri 100A / 160A
MKC Busbar bakır iletken serisi için akım kademeleri 100A / 160A / 225A
IP55 koruma sınıfı
Alüminyum veya bakır iletken seçeneği
İletkenler tam boy kalay kaplı
4 veya 5 iletkenli
Standart 50cm'de bir, çift taraflı plug-in çıkış noktası
RAL 7038 boyalı gövde
Temiz toprak (clean earth) seçeneği
E-Line MK Busbar sisteminde opsiyonlu iletken konfigürasyonu yapılabilir.
Dikey, yatay dönüş ve dilatasyon modülleri tek bir modülle çözülmektedir. İstenen açıda yatay veya dikey dönüşler kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca bina geçiş yerlerinde her doğrultuda esneme yeteneği sayesinde güvenle kullanılmaktadır.
Busbar sisteminin her iki tarafında toplam 10 noktadan akım alma imkanı standart olarak sunulmuştur.
Busbar IP kapaklar açıkken yada çıkış kutuları off konumunda kapaklar açıkken, (sistemin IP sınıfı2X''dir) parmak temasına izin vermeyecek şekilde güvenliği sağlanmıştır.
Konya Busbar, Konya En İyi Busbar, Konya Busbar Satış, Konya Eae Busbar Satış, Konya Eae Busbar Fiyatları, Konya Alüminyum Busbar, Konya Busbar System, Eae Konya, Konya Eae Bolt On Busbar, Konya Eae Busbar Montaj, Konya Eae Busbar Çıkış Kutusu, Konya Busbar Çıkış Kutusu Fiyat

Konya Eae Konya, Konya Eae Bayi, Konya Eae Bayileri, Konya Eae Bayisi, Konya Eae Aydınlatma, Konya Eae Elektrik Bayileri, Konya Eae Elektroteknik, Konya Eae Ofis Çözümleri, Konya Eae Trolley Busbar, Konya, EAE, Bayi, Bayisi, Bayileri, Satış, Fiyat, Fiyatları, Liste, 2020

Konya Busbar, Konya En İyi Busbar, Konya Busbar Satış, Konya Eae Busbar Satış, Konya Eae Busbar Fiyatları, Konya Alüminyum Busbar, Konya Busbar System, Eae Konya, Konya Eae Bolt On Busbar, Konya Eae Busbar Montaj, Konya Eae Busbar Çıkış Kutusu, Konya Busbar Çıkış Kutusu Fiyat, Konya Eae Konya, Konya Eae Bayi, Konya Eae Bayileri, Konya Eae Bayisi, Konya Eae Aydınlatma, Konya Eae Elektrik Bayileri, Konya Eae Elektroteknik, Konya Eae Ofis Çözümleri, Konya Eae Trolley Busbar, Konya, EAE, Bayi, Bayisi, Bayileri, Satış, Fiyat, Fiyatları, Liste, 2020