Başaranlar Mühendislik<

İç Tesisat Çözümleri Hakkında Genel Bilgi

Blog

İç Tesisat Çözümleri Hakkında Genel Bilgi

İç Tesisat Çözümleri Hakkında Genel Bilgi

İÇ TESİSAT ÇÖZÜMLERİ GENEL BİLGİ

Ofislerde ve işletmelerde aydınlatma, yüksek akım (Şebeke ve UPS) ve zayıf akım (Ethernet, Data vb.) devreleri ile enerji dağıtımı için esnek ve modüler çözümler sağlamaktadır.

İç Tesisat Ürün Gruplarımız
E-LINE FL/FLD: İç Mekan Busbar Kanal Sistemleri (32A)
Kablo karmaşasına son veren estetik, güvenli ve işlevsel yapısı ile hastaneden iş merkezlerine, teknoloji marketlerinden laboratuvarlara kadar geniş kullanım alanı sağlar. İstenilen ve ihtiyaç duyulan her noktadan, ilave kablo gerektirmeden kolay ve güvenle enerji alabilmenize imkan sunmaktadır. İç tesisat enerji dağıtımında herhangi bir kablo çekmeye, priz montajına gerek kalmaz. İç Mekan Busbar Kanal Sistemleri (32A) askı aparatları sayesinde her yapıya ve her yüzeye kolayca monte edilebilir, kablo bölümü sayesinde şebeke veya UPS priz ihtiyaçları için bağımsız olarak da kullanılabilir.

DABLINE: Yükseltilmiş Döşeme Altı Enerji Dağıtım Sistemleri (63-80A)
Yükseltilmiş döşeme altında (65 mm ve üzeri) kullanılan; busbar çeşitlerine göre farklı renk seçenekleri bulunan enerji dağıtım sistemidir. DABLINE busbar kanal sisteminin üretiminde halojen içermeyen (Zehirli gaz çıkışı olmayan) plastik kullanılmaktadır.

E-LINE DK: Şap Altı ve Yükseltilmiş Döşeme Altı Kablo Kanalları, Buat ve Döşeme Altı Priz Kutusu
İşyeri ve ofis koşullarına bağlı olarak kolayca adapte edilebilir, kapasite artırılabilir veya pozisyon değiştirebilir.
E-Line DK grubu ürünlerimiz, ana fonksiyonları bakımından 2 bölüme ayrılmaktadır. 
1- Şap altı kablo kanalları, buat ve çıkış (priz) kutuları. 
Şap altı kablo kanalları galvanizli sac gövdeli 10 farklı tipte üretilmektedir. Şap öncesi montaj elemanları ile seviye ayar imkanı vermektedir.
2- Yükseltilmiş döşeme dağıtım ve çıkış (priz) kutuları

E-LINE N-DK: Şap Altı ve Yükseltilmiş Döşemede Modüler ve Kompakt Çözümler
Yeni seri priz kutuları, kullanım alanınıza uygun olacak şekilde şap altı ve yükseltilmiş döşeme uygulamalarında dayanıklılık, daha hızlı kurulum ve maksimum kullanım ömrü sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.
Her ihtiyacınıza uygun olarak üretilen modüler ve kompakt çözümler ile çalışma alanlarınızdan ağır hizmet alanlarına, düşük zeminli alanlardan suya maruz kalan alanlara kadar geniş kullanım alanlarına sahiptir. Zengin aksesuar yelpazesi sayesinde ihtiyacınıza uygun yapıda donatılabilmektedir. Gri, füme, siyah ve kahverengi olarak standart üretimi ile her ortama uygun şık ve estetik bir görünüm sağlar.

E-LINE DL: Çift Devreli Busbar Kanal Sistemleri
Özellikle enerji maliyetlerinin tasarrufu konusunda uygun floresan veya led lambalarla birlikte, binalarda ve endüstri tesislerinde 25A, 32A ve 40A akım kademelerinde trifaze veya monofaze enerji ihtiyacı olan Aydınlatma ve Priz devrelerinde kullanılır. DL DALI kontrollü aydınlatma devrelerinde hem enerji beslemesi hem de kumanda hattı olarak, DL DIM ise aydınlatma devrelerinde, koridor fonksiyonlu balast ile kullanılan armatürlerin bölgesel olarak dim edilmesinde ve enerji beslemelerinde kullanılmaktadır.
E-LINE SL: Tek Devreli Aydınlatma Devreleri İçin Enerji Dağıtım ve Kontrol Sistemleri (25A - 32A - 40A)
Fabrikalarda, ofislerde ve otoparklarda tek devreli aydınlatma beslemeleri için kullanılır.

E-LINE KAM-KAP: Küçük Enerji Dağıtım ve Aydınlatma Busbar Kanal Sistemi (25A - 63A)
KAM (25A - 32A): Aydınlatma armatürlerini beslemek üzere tasarlanmıştır.
KAP (40A - 63A): Plug-in busbar kanal sistemidir. E-Line KAP barası, küçük işletmelerde enerji dağıtımı için çok ekonomik çözümler sunmaktadır. KAP serisi, düşük güçlü makinelere güç sağlamak için idealdir. Busbar sistemlerinin çıkış fiş ve kutuları busbarın yanlış kullanımını engellemek amacıyla farklı kontak sıralarıyla tasarlanmıştır.

E-LINE SMART: Donatılabilir Bürotik Priz Blokları- Masaüstü Priz Sistemi
Masaüstü priz grubu; yüksek akım (Şebeke, UPS) ve düşük akım (Ethernet, Data, USB vb.) bağlantılarında daha güvenli ve daha kolay erişim sağlamanıza olanak tanır. Kablolara takılmak veya karışıklık için endişe etmenize gerek yok; sadece Donatılabilir Bürotik Priz Blokları ve masaüstü priz sistemini (E-Line SMART) kullanarak güvenle enerji gereksiniminizi karşılayın.
Donatılmış ve/veya donatılabilir bürotik priz blokları ürün grubu, standart, serbest tip veya sabitlenebilir tip (masaya sabitleme ayakları ile birlikte), masaya gömme dikdörtgen (bas aç - bas kapa) şeklinde veya silindirik tipte (bas aç - bas kapa) olmak üzere altı farklı yapıda ve içerikte üretilebilmektedir.
İhtiyacınız olan şebeke, UPS ve data (Alçak akım) modüllerini dilerseniz hazır sunulan farklı kombinasyonlar arasından seçebilir veya kendi ihtiyacınıza göre donatabilirsiniz. Kullanım alanınıza uygun olarak beyaz, eloksal ve siyah olmak üzere standart üç farklı renkte üretilmektedir.

E-LINE MULTIBOX: Kombinasyon Kutusu ve Sigorta Kutuları
Özel modüler yapıda CEE standardı endüstriyel tip priz montajına uygun, Priz Kombinasyon Kutusu & Sigorta (Dağıtım) Kutusu
Fabrika, şantiye, atölye ve çalışma ortamlarında sıva altı veya sıva üstü kullanım imkanı sağlayan E-Line Multibox serisi donatılmış priz kombinasyonu ile sigorta ve dağıtım amaçlı elektrik tesisat kutuları.
Priz Kombinasyon Kutusu olarak;
Boş (Altı (6) farklı seçenek)
Priz Montajlı (kablolama ve şalt malzeme hariç, on iki (12) farklı seçenek)
Tam montajlı (kablolama ve şalt malzemeleri dahil, yirmi üç (23) farklı seçenek)
Emniyet şarterli giriş modülü dahil tam montajlı yirmi üç (23) farklı seçenek) şeklinde üretilmektedir.
Ayrıca ihtiyaç ve talebe bağlı olarak istenilen farklı seçeneklerde de üretimi mümkündür. Farklı modül seçenekleri sayesinde ihtiyacınız olan kombinasyonu sizlere sunmaktadır.
Sigorta Dağıtım Kutusu;
Boş kutu şeklinde üretilmekte olup, sigorta ve klemens modüllerinde DIN Ray ile nötr (N) ve toprak (PE) baraları standart olarak verilmektedir.
Kablo çıkışları için, beş (5) farklı alt kapak mevcut olup, talebe ve ihtiyaca göre istenilen tipte seçilebilmektedir.
Dilerseniz "Multibox Taşıma Arabası" sayesinde tek bir yere muhtaç kalmadan şantiye veya çalışma alanlarınızda istediğiniz yerden güvenle akım alabilirsiniz.

İç tesisat çözümleri
Busbar Kanal Sistemi - (İç Mekan)
Yükseltilmiş döşeme altı enerji dağıtım sistemleri - (DABLINE)
Aydınlatma busbarı - (Çift devreli busbar kanal)
Aydınlatma için busbar kanal sistemi - 0604
Masaüstü priz - (Donatılabilir bürotik priz blokları)
Döşeme Altı Priz Kutusu-9573

İç Tesisat Ürün Grubu

Ofislerde;

Yükseltilmiş döşeme altında
Şap içerisinde
Süpürgelik veya duvar üzerinde
Asma tavan içerisinde
kullanılmaya uygun olarak tasarlanmıştır.

İç Tesisat Çözümleri Hakkında Genel Bilgi